Thajsko

Pojeďte s Indem na dovolenou do Hua Hin a na ostrov Ko Tao: Dovolená v Thajsku: Hua Hin a Ko TaoMapa ThajskaMapa Hua Hin

Cestopisy
Cestopisy Turecko Rumunsko Indie Tatry Kambodža Senegal
Fotky
Fotky Thajsko Malajsie Irák Vietnam Itálie ČR
Blog
Blog

Hua Hin - výborná alternativa pro dovolenou v Thajsku

15.3.2012
Čisté, bílé pláže, skvělé a levné restaurace s čerstvými dary moře(seafood), nedaleký ostrov Ko Tao, chrámy, sloni, několik golfových hřišť, spousty kokosových palem, noční trhy a jedno z nejkrásnějších vlakových nádraží na světě. Tak to je Hua Hin, město kam na dovolenou jezdí i thajský král s rodinou.

Základní fakta o Hua Hin

Hua Hin je malé městečko, které bylo douhou dobu oblíbeným cílem převážně thajských turistů. V posledních pár letech však jeho popularita značně stoupla i mezi zahraničními turisty. Hua Hin je skvělá kombinace exotiky a moderního světa. Pokud Vás omrzí dlouhé bílé pláže, chrámy, sloni, opice a tradičně pálivé a skvělé thajské jídlo stačí se přesunout do velkého obchodního komplexu Market Village, nabízejícím evropské restaurace, suvenýry, oblečení, elektroniku atd. Na pohodové atmosféře města se podílejí i večerní trhy v centru, kde si můžete koupit nějaký ten suvenýr, ovocný koktejl nebo ochutnat pokrmy z krevet, sépií a další thajské speciality. Do Hua Hin se dostanete po 220 kilometrech(plus mínus 3 hodinách) jizdy z hlavního města Bangkoku směrem na jih. Městečko je ideální pro ty, kteří už mají dost např. Patáji a chtějí zkusit něco klidnějšího.

Ind v Hua Hin

Po delším hledání, kde se v Thajsku usadit jsem se rozhodl právě pro Hua Hin. Stal jsem se spolumajitelem masážního-spa salonu, který poskytuje, troufnu si říci, jedny z nejlepších masáží v Thajsku. Jo jasně, zní to asi neobjektivně, ale mám několik důvodů proč tomu věřit. Moje manželka se masážím učila ve dvou známých, respektovaných školách, navíc absolvovala soukromý kurs u jedné staré thajské guru masérky, na kterém se skutečné umění thajské masáže předává jen mezi těmi, kteří opravdu chtějí masážemi tělu pomáhat a ne jen provádět nacvičenou sestavu. Navíc, já jsem nikdy masáže moc nemusel, ale v jejím podání je to opravdu relax. A proč tedy zrovna Hua Hin?

Výhody Hua Hin

První nespornou výhodou je poloha. Tři hodiny z Bangkoku minivanem, dvě a půl autem jsou obrovská výhoda narozdíl třeba od přeturistizovaného Phuketu. Jako základna pro turisty, kteří si třeba chtejí na dva, tři dny zajet na ostrov Ko Tao je Hua Hin také ideální. Druhou výhodou je bezpečnost. Narozdíl od Phuketu nebo Patáji, kde jsou případy podvodů, krádeží, loupeží a dokonce vražd turistů zcela běžné, jsem neslyšel o jediném problému turistů zde v Hua Hin. Člověk si tu připadá bezpečně a to včetně okrajových částí městečka, obydlených dnes z velké časti dlouhodobě žijícími cizinci. Další výhodou je asi 60 km vdálený národní park Keng Krachan, o kterém příště určitě napíšu víc. K dalším výhodám ve zkratce patří: moře s pískem na dně pro děti, pěkný večerní trh, spousta malých silniček za městem idealních na ježdění na kole, super jídlo, podobně dobré jídlo jsem zažil naposledy v roce 2004 na Ko Changu. Slušný výběr kvalitního-čistého ubytování. Čilý noční život, ovšem spíše něco jako taková večerní Itálie na malém městě, rozhodně nic na způsob Patáji. Vše ve městě je zde blízko, pěšky do 10 minut. Nejvzdáleneší, je asi Tesco v obchodním komplexu Market Village, kolem 15-20 minut chůze. Pokud člověk nerad chodí, tak na každém rohu čeká moto-taxi a kdekoliv po městě Vás zaveze za max. 40 Bt - 25 Kč.

Nevýhody Hua Hin

Jednu podstatnou nevýhodu Hua Hin pro mě má a to tu, že zde nejsou žadné korály a podmořský život. V moři je skoro všude jen písek. Další, spíš upozornění, než nevýhoda je, že hodně restaurací má v menu cenu darů moře za váhu, ne za celé jídlo, což je pro zákazníka poněkud nepohodlné. Pokud si člověk tedy není jistý, je třeba se hodně ptát, pro jistotu. Například takový humr by Vás na účtu pak mohl nemile překvapit. Devadesát procent darů moře je ovšem v cenách od 60 Bt do 200 Bt za jídlo. Rozdíly cen jsou asi poslední věcí co mi tu trochu vadí, i když to je samozřejmě problém ve všech městech. Někde člověku udělají banánový šejk za 20 Bt, jinde za ten úplně stejný chtějí třeba i 60 Bt.

Pro koho je Hua Hin ideální na dovolenou

Dovolenou v thajském Hua Hin bych doporučil rozhodně párům všech věků, pro rodiny s dětmi, pro ty kteří chtějí zkusit změnu a doposud jezdili do Patáji. Pro baťůžkáře bych doporučil Hua Hin spíše jako možnost 1-2 denní zastávky na cestě na daleký jih Thajska, nebo jako výchozí místo pro návštěvu národního parku Keng Krachan popřípadě ostrovů Ko Tao a Ko Phangan v thajském moři a ostrova Ko Payam v Andamanském moři. Hua Hin je ideální místo pro ty, kteří nechtějí strávit celou dovolenou jen na cestách, ale někde i chvíli i pobýt a v kombinaci například s Bangkokem a ostrovem Ko Tao mi přijde jako optimální volba.

Blog Thajsko Dovolená v Thajsku pro zdravotně postižené