Thajsko
Cestopisy
Cestopisy Turecko Rumunsko Indie Tatry Kambodža Senegal
Fotky
Fotky Thajsko Malajsie Irák Vietnam Itálie ČR
Blog
Blog

Thajsko - Ladyboys. On nebo Ona? - blog

Chybí Vám ruka. Máte zohavený obličej po havárii, že se na vás lidé bojí jen podívat. Máte skleněné oko, které vám občas vypadne na chodník. Jste homosexuál nebo transexuál. Co mají tyto všechny tyto věci a mnoho dalších jim podobných společného s Thajskem? Odpověď zní: "Toleranci a bezpředsudkovost". Ať máte jakýkoliv handikep nebo jste nějak jinak odlišní od většinové společnosti, tak v Thajsku se na vás lidé budou koukat vždy stejně, jakoby jste byli naprosto normální, tuctové lidské bytosti.

V dnešním blogu bych Vám rád představil posledně zmiňovanou skupinu a to Lejdyboje. Anglicky "Ladyboys", thajsky "Katoey". Moje krátká definice Lejdyboje je: "Žena narozená v mužském těle, snažící se i povrch upravit tak, aby byl v souladu s jejím vědomím". Některým se to daří méně, některým více. Vždy je rozhodující jakou mají k této změně výchozí pozici. Thajsko je země s obrovským počtem Lejdybojů. Potkáváte je všude. U pokladny v supermarketu, na trzích v barech, restauracích, nemocnicích. Mají vlastní kabarety, televizní show a dokonce soutěže o Miss Ladyboy. Jsou vnímáni jako naprosto normální součást společnosti, dokonce jsou v některých oborech často preferováni. Vynikají hlavně schopností výborně bavit společnost a mluvit za všech okolností naprosto otevřeně bez jakýchkoliv tabu. Mezi jejich slabiny patří přílišná emotivnost, jednání bez přemýšlení o možných následcích.

Jako turisté pravděpodobně narazíte na Lejdyboje v barech a restauracích. Většinou je poznáte velmi snadno již podle vzhledu, tam kde si nebudete jisti vzhledem můžete použít další dva filtry na určení příslušnosti a to jejich hlubší, k ženě se nehodící hlas a až přespříliš ženské pohyby a gesta. Lejdyboje, které byste nebyli schopni poznat zřejmě nepotkáte, ti mezi normální lidi zas až tak moc nezavítají.

Nedávno jsem měl zákazníka z Ruska. Právník, hodně bohatý, slušný člověk, mladý, ale veeeelmi tlustý a ne moc pěkný. Chtěl provést po pár barech v Bangkoku, aby věděl jak to v těch gogo barech vlastně vypadá. Hned na úvod mi sdělil, že hlavně nechce do Ladyboy barů. Obešli jsme pár barů, vypili každý tři malá piva a byli v dobré náladě. V dalším baru se na Rusa přilepila jedna z tanečnic. Během chvilky s ním dělala takové věci, že jsem se až styděl otočit vedle doleva kde seděli. Nebyl jsem sám. I mamasan na ně koukala s otevřenou pusou. Říkám Rusovi: "Něco mi tu nehraje, ta holka je až příliš aktivní". Rus: "Je skvělá, jdem, zítra ti zavolám". Milý Rus se i se svou novou přítelkyní vypařil jak pára na hrncem. Dopil jsem své pivo a za půlhodiny už spokojeně usínal ve svém pokoji. Zvonící telefon mi přišel jako zlý sen, ale panický řev Rusa ať tomu Lejdybojovi vysvětlím, že ho nechce a ať jde pryč z jeho pokoje mě doslova rozesmál. Proto od té doby všem netoleratním radím, ať si tu romantiku po třech a více pivech radši dobře rozmyslí.

Dříve jsem si o Lejdybojích myslel, že prostě jen chtějí být ženami. V Thajsku jsem ovšem poznal Nong Poy, která byla do 17 let mužem ( ne důvěrně :-) a od té chvíle vím, že narodit se ve špatném těle je prostě možné. Posuďte sami:

ladyboy-06.jpg

ladyboy-07.jpg

ladyboy-33.jpg

ladyboy-36.jpg

ladyboy-37.jpg

 

 

Většinou ale budete potkávat Lejdyboje vypadající jako tito:

ladyboy-24.jpg

 

ladyboy.jpg

ladyboy-28.jpg

ladyboy-09.jpg

ladyboy-02.jpg

ladyboy-12.jpg

ladyboy-21.jpg

ladyboy-13.jpg

ladyboy-38.jpg

 

Ind Blog Thajsko